Rogue - Tipy, triky, makra (2.0)

Rogue - Tipy, triky, makra (2.0)

Příspěvekod Wey » 12.říjen 2012, 18:07

Návod obsahuje popis 2 PvP speců a 2 PvE speců, ve kterých jsou shrnuté talenty,major glyphy, specifické tipy, triky, makra a všeobecné informace, vhodné pro oba dva specy v obou dvou směrech (PvP, PvE), poslední část popisuje mé addony a ui.

1. Část – PvP
- Assassination
- Subtlety
- Všeobecné info.

2. Část – PvE
- Všeobecné info.
- Assassination
- Combat

3. Addony, UI

Netvrdím, že všechno co sem napíšu je dobře a jakkoliv jinak je to špatně, má to pomoct lidem, kteří tápou. Nehledejte tady žádné taktiky rogue vs. X. Bude tu jen pár základních/pokročilých věcí. Pro zajeté roguny asi nic nového.

Základní věc: Key Bindy – Říkejte si, co chcete, ale rogue je bez nich ztracenej, pomalej, slabej. Pokud nemáte žádný addon, co by vám bindování usnadnil, tak tady je cesta ->
Obrázek
Tady si upravíte základní číselný bar ->
Obrázek
A tady všechny kolem ->
Obrázek
Levý klik na okýnko, jaký potřebujete -> Stiskněte klávesu, kterou chcete, aby se spell spouštěl -> Vuala, máte to.

UI scale - Pokud hrajete v malém rozlišení, bude vám blizz UI zabírat hodně místa na obrazovce. Tady je možnost, jak si ho zmenšit: Esc -> Video -> Resolution.
Obrázek
A pak už jen zvýrazněným posuvníkem hejbete doleva nebo doprava.
Naposledy upravil Wey dne 21.listopad 2012, 17:35, celkově upraveno 6
Uživatelský avatar
Wey
WOW Znalec
WOW Znalec
 
Příspěvky: 896
Registrován: 28.září 2008, 19:01

PvP

Příspěvekod Wey » 12.říjen 2012, 18:08

Assassination

Talenty:
Můj Assasination build: 44/2/25 Dělaný spíš do BG nebo do 2xDPS týmu v 2v2.
Další Build: 44/2/25 Klasický build dobrý do 3v3.

Focused Attacks vs. Find Weakness
Energy regen z kritů je sice pěkný, ale do hráčů s 6k GS to už moc nekrituje. Proto radši beru navýšený dmg abilit z Find Weakness.

3/5 Lethality,2/3 Find Weakness vs. 5/5 Lethality
První varianta vyjde při critu Mutilatu stejně jako cca 4,5 Lethality + máte zvýšený dmg všech ostatních abilit, zatímco druhá varianta zvyšuje pouze critical strike dmg Mutilatu.

Serrated Blades vs Setup vs Initiative
9% ignore armoru, získání Combo Pointu při dodgi nebo Combo Point navíc při openeru? To je jen na vás.

Hightened Senses
Tenhle talent jsem si neoblíbil kvůli zvýšené stealth detekci, ale kvůli survivabilitě, kterou přináší. Casterům a hunterům snižuje šanci na hit o 4% (btw. 5% je minimum do PvP, kdyby se někomu 4% zdály málo).

Major Glyphy:
- Mutilate - Nutnost! Nesmí chybět! Bez něj ani ránu!
- Vigor
- Sprint
- Preparation
- Tricks of the Trade - V 2v2 2xDPS týmu je to skoro nutnost, řekl bych.
- Cloak of Shadows

Staty:
1. Attack Power
2. Hit rating: minimálně 160 (doporučuji 180).
3. Nechte si místo na +10 all stats gem (dejte ho tam, kde vám to zapne socket bonus).

Zbraně: Main-hand - Dagger, Speed 1,80; Off-hand - Dagger, Speed 1,40.

Tipy a triky:
- Expose Armor – Řekl bych trochu opomíjený finisher. Přitom je to jedno z mála týmových využití. Pomůžete tím nejen sobě, ale taky všem ostatním meleečkům okolo. Mějte to na paměti v BGčkách.

- 4 jedy na jednom cíli:
Obrázek

Vyměníte zbraň, aplikujete jed, změníte zbraň zpět a je to. Jak to udělat rychle bude podrobněji vysvětleno v macrech. Pozor! Využívání v arénách má jednu nevýhodu: Při vstupu do arény se vám jed na zbrani v inventáři smaže. Tzn. 1 aréna = 1 jed.

- Envenom projde skrz Hand of Protection - Ano, je to sice melee útok (proto na něj platí dodge, block, parry), ale dává poison dmg (nature dmg) před kterým HoP nechrání. A ze stejného důvodu taky jeho dmg ignoruje armor.
Obrázek

Deadly Poison, Main-Hand nebo Off-Hand?
V PvP je to spíš otázka taktiky, ale začneme s čísly:

Deadly Poison – Šanci na aplikaci má 50% (pouze s 5/5 Improved Poisons). Speciální funkce: Každé obnovení 5. stacku aplikuje také jed z druhé zbraně.

Wound Poison – Šance na aplikaci se liší podle rychlosti zbraně: Speed 1,40 - 50%; Speed 1,80 – 64,29% (na patchi 3.1 přešel Wound a Instant poison z PPH na PPM systém, ale o tom více v až PvE sekci).

Takže matematicky vychází lépe Wound Poison na pomalé Main-handce a Deadly Poison na rychlé Off-handce. Pokud byste měli problém se stackováním Deadly Poisnu, můžete si ho jednoduše nashivovat.

Pokud jedy obrátíte, tak „ztratíte“ kontrolu nad Deadly Poisnem, ale získáte kontrolu nad vaší redukcí healu, kterou budou pochopitelně některé classy dispelovat. Také můžete shivovat do focusu, abyste drželi redukci na druhém soupeři anebo ho zpomalili Crippling Poisnem, který z toho procuje (2/2 Deadly Brew).

Další úžitečný jed: Mind-Numbing Poison – Prodlužuje dobu kouzlení (castění) o 30% (i z něj procuje Crippling Poison). Jelikož Envenom vyžaduje Deadly Poison a o důležitosti Woundu se ani nemá cenu bavit, musíte nosit tenhle jed na další zbrani, a najít si způsob jak se všemi třemi správně žonglovat.

Makra:
#showtooltip Mutilate
/cast Mutilate
/startattack

Použije mutilate a v případě, že na to nebudete mít dost energie, spustí také váš autoattack, takže začnete normálně dmgovat, místo nicnedělání a čekání na energii.

#showtooltip [modifier:Shift] Eviscerate; Envenom
/cast [modifier:Shift] Eviscerate; Envenom

Normálně použije Envenom, při podržení shiftu použije Eviscerate.

#showtooltip Cold Blood
/cast Cold Blood
/cast Envenom

Zapne CB a dá Envenom. Pokud chcete použít CB a má CD, tak dáte Envenom a nijak vás to nezdrží.

Teď jak na ty 4 jedy najednou:

#showtooltip Shiv
/equip Wrathful Gladiator's Shiv
/cast Shiv


Tím přendáte zbraň. Jelikož je Wrathful Gladiator's Shiv přirozeně off-hand zbraň, nemusíte nikam cpát žádný equipslot apod. Je to taky nejrychlejší dagger k sehnání, takže shiv bude stát minimum energie.
Pro změnu zbraně zpět použijeme mutilate macro tak, že do něj přidáme řádek:

#showtooltip Mutilate
/equip Wrathful Gladiator's Mutilator
/cast Mutilate
/startattack


Mutilator je opět přirozeně off-hand a je uveden pouze jako příklad, v praxi je ideální mít v off-handu rychlou zbraň (Speed: 1,40).

Openery:
- Garrote:
1) Jeho dmg ignoruje armor, což je výhoda proti classům , které ho mají tuny.
2)Dává 3 sec. silence, jako prevence castu nebo jeho přerušení je to super.
3) Dává sice o CP méně než Cheap Shot, ale ten si na druhou stranu může kdokoliv, kdykoliv zrušit. To se silencem udělat nemůže, což vám dává výhodu v načasování.

- Ambush:
1) Nedáte jím ránu jako subka, takže se na začátek souboje nehodí.
2) Cold Blood + Ambush = Ideální způsob, jak zaútočit na stunovaný cíl (Je potřeba ho sundat dřív, než se z nich dostane. Garrote pravděpodobně neodtická celý a silence je k ničemu když je ve stunech).
3) Může fungovat jako dorážeč, když má soupeř pod 35% hp a dmg se navýší díky talentu Dirty Deeds.
4) Při critu to dá o CP víc než Cheap.

- Cheap Shot
1) Univerzální věc, kterou nic nezkazíte kromě: a) při použití proti mágovi, který vám z toho okamžitě blinkne, pokud to není váš záměr. b) zbytečným vyplýtváním na již stunovaný cíl.

!Upozornění! Pokud nějaká roguna před vámi už použila cheap shot-> kidney shot, a vy chtěli na to stejně navázat, tak se to nevyplatí. Vaše stuny budou poloviční, protože každý z nich má svůj vlastní DR. Mnohem lepší je, když začnete okamžitě dmgovat, a stunování necháte na té první roguně.

Subtlety

Talenty:12/3/56

Setup vs Initiative vs Master of Subtlety vs Improved Gouge
Setup – Dost specifický talent (nevím, jestli ta část se spelly funguje, protože už se neresistuje, ale pouze missuje). Nicméně pokud cítíte, že nabíráte Combo Pointy pomalu, zkuste to.
Initiative – Při shadowdancu vede tenhle talent k obrovskému plýtvání Combo Pointy, tudíž mi přijde zbytečný (všeho moc škodí).
Master of Subtlety –Tenhle talent je dobrý leda tak na zabíjení AFKerů v OG.
Improved Gouge – Prodlouží jeho trvání na 5,5 sec. Takhle dlouhý, dobře načasovaný gouge může vyhrát arénu.

Hightened Senses
Tenhle talent jsem si neoblíbil kvůli zvýšené stealth detekci, ale kvůli survivabilitě, kterou přináší. Casterům a hunterům snižuje šanci na hit o 4% (btw. 5% je minimum do PvP, kdyby se někomu 4% zdály málo).

Waylay vs Crippling Poison
Obě dvě věci jsou podle mě stejně důležité. Poison zpomaluje o 70%, ale dá se dipelnout; Waylay zpomaluje o 50%, ale dispelnout se nedá, navíc také zpomaluje autoattack a auto-shoot o 20%.

Honor Among Thieves
Jeden z nejlepších talentů v Subtlety větvi. Týmový talent, luxusní do arén i BG. Funguje jako plošný Seal Fate (Assa větev), takže nejenom vaše crity, ale i crity vašich spolubojovníků budou na váš target přidávat Combo Pointy. Nabírání Combo Pointů je jeden z klíčových aspektů v PvP, čím rychleji je dokážete nabírat, tím lépe se vám bude hrát.

Major Glyphy:
- Vigor – Dobrý na maximální burst při Shadowdancu.
- Shadowdance - Nutnost! Nesmí chybět! Bez něj ani ránu!
- Gouge
- Sprint
- Preparation
- Tricks of the Trade – Dobrý do arén. V 2v2 2xDPS týmu je to skoro nutnost, řekl bych.
- Cloak of Shadows

Staty:
1. Armor Penetration
2. Hit rating: minimálně 160 (doporučuji 180).
3. Nechte si místo na +10 all stats gem (dejte ho tam, kde vám to zapne socket bonus).

Proč Arp?
Tu je porovnání Attack Power s Armor Penetration.
Obrázek

Vím, nevypadá to nějak převratně, ale dělal jsem to pozdě večer a nechtělo se mi to nějak nafixlovávat. V praxi je však rozdíl viditelnější a podle mě to dělá subku konečně hratelnou a srovnatelnou s Assa.

Kolik Armor Pene stačí?
Tak 420 tj. cca 30% ignore armoru. Víc podle mě nemá smysl, pak už je rezilka opravdu hodně nízko.

Já osobně mám z EQ 29,xx% + 9% ze Serrated Blades, na zbrani mám ench Executioner a trinket Needle-Encrusted Scorpion. Resilience mám 1143, snažím se to držet kolem 1100 (přijde mi to jako rozumná hodnota, pod 1100 dostávám hrozný pecky a nad 1100 už mi ta redukce nepřijde moc znatelná). Takhle mi to vyhovuje.

Zbraně: Main-hand – Dagger, speed: 1,80; Off-hand – Cokoliv.

Jedy: Main-hand – Wound Poison; Off-hand – Crippling Poison.
Pokud si vystačíte jen s Waylay, můžete mít na off-handu Mind-numbing Poison - prodlužuje dobu kouzlení (castění) o 30%. Pokud se vám ani tohle nelíbí, tak mějte na obou zbraních Wound, i přes svůj nižší dmg se vyplatí víc než Instant Poison, protože procuje častěji (má vyšší PPM, ale o tom víc až v PvE sekci).

Tipy a triky:
- Během dmgování při Shadowdancu prokládejte Ambushe Evisceratem (4 – 5 CP). Vlivem zvýšené šance na crit o 50 % u Ambushe by se mohlo zdát, že je Evis zbytečný, ale tenhle nedostatek zase (Evis) vykompenzuje sníženým energy costem o 25 (Relentless Strikes).

- Talenty (i samotný dmg) vás svádí ke spamování Backstabu, ale větší dmg dáte Hemem, které vás navíc neomezuje v úhlu útoku. Backstab používejte jen kvůli Waylay, pokud je Crippling Poison vytrvale dispelován anebo je dobrý jako dorážeč v momentě, kdy má soupeř pod 35% hp (Dirty Deeds).

- Vždycky, ale opravdu vždycky, se snažte na cíli držet Expose Armor.

Re-Stealth – zrušit combat se dá krom vanishe ještě jedním způsobem: Nevydat žádnou akci a nebýt obětí žádné akce po dobu 5,5 vteřiny. Tím se ho zbavíte a můžete v klidu stealthnout. Nejjednodušší cesta je talent:
Obrázek

Ten vám prodlouží trvání gouge přímo na 5,5 sec.

Macra:
#showtooltip Hemorrhage
/cast Hemorrhage
/startattack

Použije Hemorrhage a v případě, že na to nebudete mít dost energie, spustí také váš autoattack.

#showtooltip Shadowstep
/cast [@focus] Shadowstep
/cast [@focus] Kick

Použije Shadowstep a Kick na Focus. Skvělé na rušení castu hráčů mimo melee range.

#showtooltip Sap
/cast [target=focus,harm] Sap; Sap

Použije Sap na Focus. Ve stealthu ho moc neoceníte, to až přímo v boji, kdy budete chtít po Blindu Sapovat, ať už přes Vanish nebo Shadowdance.


Openery:
- Garrote:
1) Jeho dmg ignoruje armor, což je výhoda proti classům , které ho mají tuny.
2)Dává 3 sec. silence, jako prevence castu nebo jeho přerušení je to super.
3) Dává sice o CP méně než Cheap Shot, ale ten si na druhou stranu může kdokoliv, kdykoliv zrušit. To se silencem udělat nemůže, což vám dává výhodu v načasování.

- Ambush:
1) Máte zvýšenou šanci na crit o 50%, takže s ním můžete klidně i začít, v kombinaci s Premeditation je to dobrý nájezd na Kidney Shot.
2) Ideální způsob, jak zaútočit na stunovaný cíl (Je potřeba ho sundat dřív, než se z nich dostane. Garrote pravděpodobně neodtická celý a silence je k ničemu když je ve stunech).
3) V kombinaci se Shadowstepem je to výborný dorážeč, když má soupeř pod 35% hp a dmg se navýší díky talentu Dirty Deeds.
4) Při critu to dá o CP víc než Cheap.

- Cheap Shot
1) Univerzální věc, kterou nic nezkazíte kromě: a) při použití proti mágovi, který vám z toho okamžitě blinkne, pokud to není váš záměr. b) zbytečným vyplýtváním na již stunovaný cíl.

!Upozornění! Pokud nějaká roguna před vámi už použila cheap shot-> kidney shot, a vy chtěli na to stejně navázat, tak se to nevyplatí. Vaše stuny budou poloviční, protože každý z nich má svůj vlastní DR. Mnohem lepší je, když začnete okamžitě dmgovat, a stunování necháte na té první roguně.

Všeobecné tipy, triky, makra

Co je to DR?
DR=Diminishing Returns
V praxi to redukuje stuny, desorienty, silency, feary, disarmy a rooty (zkrátka Crowd Control), pokud jsou na jeden cíl použity vícekrát za dobu kratší než 15 vteřin od skončení posledního CC ve stejné kategorii. Takže první CC bude mít 100% dobu trvání, druhý už jen 50%, třetí 25% a na čtvrtý už bude cíl immune.

Roguny by mělo zajímat hlavně, že (vypíšu to z hlavy):
Sap a Gouge sdílejí DR.
Cheap Shot sdíli DR s: Cheap Shot, Pounce.
Garrote sdílí DR s: Garrote, Silence (Spriest), Improved Counterspell, Silencing Shot a možná ještě další.
Kidney Shot sdílí DR s: Kidney Shot, Hammer of Justice, Maim, Shadowfury, Concussion Blow, Shockwave, Deep Freeze a určitě nějaké další.

Tipy, triky
- Buďte vždy za zády. Protivník se nebude moct bránit vaším útokům ve smyslu dodge, block, parry. A nebude na vás moct používat většinu abilitek. Bojem tváří v tvář to soupeři opravdu hodně usnadníte.

- Jak zužitkovat Combo pointy, když musím změnit target? - Slice and Dice! Jediná cesta, jak se zbavit přebytečných CP a s větší razancí se pustit do dalšího cíle. Jde to udělat i s CP, které na vašem soupeři zůstali po vanishi, SnD neruší stealth.

- Hlídejte si energii, vždy mějte připravený dostatek na Kick.

- Feint – Pomůže vám líp ustát Bladestorm (pokud se už nemáte jak bránit), žádné další převratné využití nevidím.
Obrázek

- Vanish – Mimo to, že vás vrátí do stealthu, se tím dají také pohlcovat spelly. Když to dobře načasujete, můžete se tím v některých případech ochránit před solidní ránou, a způsobit nepříteli zbytečný CD na jeho (možná) klíčovou schopnost.
Obrázek

Ale pozor! Funguje to jen na spelly s létajícím efektem. Takže všechny možné bolty, bally, bursty apod.
Pro Nelfy: Shadowmeld se chová úplně stejně.

- Poorman’s premeditation – Aneb použití cheap shotu aniž byste zrušili sap. Funguje to takhle: Sapnete -> Nastavíte se tak, abyste zbraněmi nemířili na soupeře, ale nebyli mimo LoS -> Cheap Shot.
Obrázek

Další složitější využití tohoto triku může být třeba toto:
Obrázek

Garrote nedá dmg okamžitě, ale až po 3 vteřinách. To si zkontrolujete odpočtem silencu, který dává. Jakmile zmizí, garrote tickne a zruší sap. Máte tedy možnost dvou tahů, mezitím co je target sapnutý.

!Upozornění! Při používání každého openeru nebo finisheru využíváte main-hand zbraň, čili je tu šance, že aplikujete jed, který na té zbrani máte. Naštěstí se to stává jen okrajově. Ale nejbezpečnější je na tohle používat zbraň bez jedu.

Macra
Základ:
/focus [target=mouseover, exists][exists]

Vytvoří focus hráče, kterého máte v targetu, nebo toho, na kom máte kurzor (kurzor má přednost).

#showtooltip Evasion
/cast Sprint
/cast [nostealth] Evasion

Zapne sprint, a evasion pouze mimo stealth. Používám je často dohromady. Šetří to čas.

#showtooltip Deadly Throw
/cast Deadly Throw
/cast Throw

Použije Deadly Throw, pokud nemáte CP, použije normální throw. Šetří to místo na action baru.

#showtooltip Vanish
/cast Cloak of Shadows
/cast Vanish

Aktivuje CoS a hned po něm Vanish. Když potřebujete rychle zmizet, není nic snazšího. Hodí se hodně proti DK, který nahazuje dotky melee abilitkama, čili vám je nasadí i přes cloak. Nebo když se chcete vypařit a vyhnout se případným AoEčkům.

#showtooltip Stoneform
/cast Stoneform(Racial)
/cast Vanish

Výborné makro pro dwarfy. Vytvoří to bezpečný vanish proti roguně, warovi, hunterovi a DK (pokud nedostanete Unholy Blight).

ZhouYu píše:#showtooltip Kick
/castsequence reset=10 Kick, Arcane Torrent

Praktické makro pro Belfy. Normálně dá Kick, ale pokud má zrovna CD, použije Arcane Torrent.

#showtooltip Stealth
/cast [nostealth] Stealth
/use [target=mouseover,harm] Sap; Sap

Tohle macro šetří místo na baru + dává extrémně rychlý sap při přechodu do stealthu. Když na sobě máte dotky a potřebujete sapnout např. blindnutý cíl.
Sap to dá buď na target, nebo na toho na kom máte kurzor (stejně jako u focus macra). Výhodné, pokud jsou někde hozené totemy nebo mirror image nebo více hráčů, nebo všechno dohromady, potřebujete někoho sapnout a bojíte se tabovat nebo klikat kurzorem zpět na primární cíl.

#showtooltip Sap
/targetenemyplayer
/cast Sap(Rank 4)

Potřebujete chytnout rouga v aréně? Žádný problém! Stačí spamovat a pokud se rogue kolem vás mihne ve stealthu, automaticky ho to sapne. + Vám do targetu nebudou lozit totemy, peti a ani nic dalšího, co není hráč.

#showtooltip Preparation
/cast Cold Blood
/cast Sprint
/cast [nostealth] Evasion
/cast Vanish
/cast Preparation

Tohle použije všechny ability, které resetuje preparation a následně i to. Je to taková kontrola, abyste opravdu maximálně využili prepku. Je zbytečné nevyužít CD, který vám to stejně resetne.

#showtooltip Blind
/use [target=focus,harm] Blind; Blind

Blindne target, v případě, že máte focus, blindne focus. Např. v Envenom specu musíte mít deadly poison, takže to na target skoro vůbec používat nebudete.

#showtooltip Kick
/cast [nomod] Kick
/cast [mod:shift, target=focus] Kick

U mě asi nejvyužívanější styl macra. Normálně kickne target, s podrženým shiftem kickne focus. Stejný macro mám na dismantle,gouge a shiv:

#showtooltip Dismantle
/cast [nomod] Dismantle
/cast [mod:shift, target=focus] Dismantle


#showtooltip Gouge
/cast [nomod] Gouge
/cast [mod:shift, target=focus] Gouge


#showtooltip Shiv
/cast [nomod] Shiv
/cast [mod:shift, target=focus] Shiv


Macro, co vám může zachránit zadek:
#showtooltip Battlemaster's Rage
/cast Lifeblood(Rank 6)
/use Battlemaster's Rage
/use Runic Healing Potion
/use Fel Healthstone
/use Alliance Battle Standard

A tak by se dalo pokračovat do nekonečna. Zběsile zaklikáte a pokud máte tohle všechno, můžete se vyhealovat na maximum.

Trošku vylepšené bandážování:
#showtooltip Lifeblood(Rank 6)
/cast Lifeblood(Rank 6)
/use Heavy Frostweave Bandage


Tricks of the Trade macro, nedocenitelné v arénách:
#showtooltip Tricks of the Trade
/cast [target=nick vašeho parťáka] Tricks of the Trade

Dá TotT na vašeho parťáka, aniž byste ho museli targetovat nebo focusovat.

Závěr
Rozhodně nebudete potřebovat úplně všechno na to, abyste třeba vyhráli arénu a tak. Jen si myslím, že by bylo dobré vědět, kam až můžete zajít.
PS: Pro pokročilejší hráče a zdatnější angličtináře - Reaction vs. Prediction

Případné dotazy posílejte přes PM.
Naposledy upravil Wey dne 12.březen 2014, 19:40, celkově upraveno 12
Uživatelský avatar
Wey
WOW Znalec
WOW Znalec
 
Příspěvky: 896
Registrován: 28.září 2008, 19:01

PvE

Příspěvekod Wey » 12.říjen 2012, 18:08

Jsou tu k dispozici 2 specy:

Assassination – Výborný na 1 target.

Combat – Silný v AoE dmg, přináší raidu buff: Savage Combat: +4% physical dmge do každého, koho zasáhl jedy.

Dual Wield
Každý rogue může nosit 2 zbraně, to všichni víte, ale není to bez komplikace.

- Main-hand (hlavní ruka, equipslot 16): Nemá žádný handicap.

- Off-hand (slabší ruka, equipslot 17): Dává o 50% méně dmg. Dá se navýšit 5ti bodovým talentem Dual Wield Specialization – Zvedne dmg off-handky až o 50%, mějte však na paměti, že je to 50% z původních 50%, takže celkově 25%.

Shrnuto: Main-hand – 100% dmg ; Off-hand – 75% dmg (s 5/5 DW Spec)

Téměř všechny ability dáváte hlavní rukou, výjimku tvoří pouze Mutilate (využívá obě ruce) a Shiv (využívá pouze slabší ruku), čili logicky zbraň s vyšším dmg patří do Main-handu .

Jedy
Oba dva specy používají Instant a Deadly poison. Na patchi 3.1 přešel Instant (a Wound poison) z PPH na PPM systém.

Co je to PPH?
Proc Per Hit – Aplikace za úder. Je dána neměnnou procentuální šancí (čím častěji udeříš, tím častěji aplikuješ jed). Využívá ji:

Deadly Poison – 30% šance na hit (50% s 5/5 Improved Poisons), 12ti vteřinová DoTka, která se dá 5x stacknout. Speciální funkce: Každé obnovení 5. stacku aplikuje také jed z druhé zbraně.

Co je to PPM?
Proc Per Minute – Aplikace za minutu. Procentuální šance se mění podle rychlosti zbraně (během jedné minuty dáte jedem stejný dmg s jakoukoliv zbraní). Využívá ji:

Instant Poison a Wound Poison

Deadly Poison, Main-Hand nebo Off-Hand?
Assassination: (5/5 Improved Poisons)
- PPM Instant Poisonu se pohybuje od 30% do 38,57% (rychlost zbraní: 1,40 – 1,80)
- PPH Deadly Poisonu je 50%.
Main-hand – Deadly Poison; Off-hand – Instant Poison.

Combat: (4/5 Improved Poisons)
- PPM Instant Poisnu je na pomalé zbrani 52% (speed: 2,60), na rychlé zbrani je 30% (speed: 1,50).
- PPH Deadly Poisonu je 46%.
Main-hand – Instant Poison; Off-hand – Deadly Poison.

Hit, Expertise a Critical Strike Cap:
Skládání EQ rozhodně není o tom, mít Attack Power od hlavy až k patě, než se na to budete moct zaměřit, musíte dosáhnout na určité hodnoty u jiných statů za oba dva specy.

Hit Rating: Zvyšuje šanci, že svýmy útoky zasáhnete cíl. Váš dmg má 3 složky a všechny vyžadují různé množství hitu. K následujícím hodnotám musíte mít 5/5 Precision, abyste skutečně dosáhli na cap.
Speciální útoky (Žlutá číslíčka): Horde – 99; Ali – 66
Jedy (Nature/Spell dmg): Horde – 315; Ali – 289
Autoattack (Bílá číslíčka): Horde – 722; Ali – 689

Dosáhnout na hit cap Autoattacku se nedá, aniž byste svou rogunu totálně nerfli. Cap na jedy úplně stačí.

Pokud je k dispozici ještě debuff Misery (Shadow Priest) nebo Improved Fearie Fire (Balance Druid – někteří tento talent nemájí), dá se cap stáhnout na: Horde – 237; Ali – 210. Tenhle cap si dávejte, jen pokud chodíte pouze guildovní raidy ve stabilní sestavě.

U aliance potřebujete méně hitu kvůli Heroic Presence (Draenei), a jelikož v každém velkém raidu musí být aspoň 1 shaman, tak máte jistotu, že tam aspoň 1 draenei vždycky bude.

Expertise Rating: I s dostatkem hitu stále nemáte vyhráno, bossové mají totiž určité šance na dodge a parry, které se dají snížit právě expertisem.

Parry: Dá se obejít útoky zezadu, popř. z boku.
Dodge: 6,5% - Na to potřebujete 26/26 Expertise.
26 Expertise = 214 Expertise Rating
16 Expertise = 132 Expertise Rating pro Combat rougy s 2/2 Weapon Expertise

Nemusíte mít přesně 26 Expertise, sledujte recount a jakmile vám zmizí dodge, tak už nemá smysl dávat víc. Já nosím 22 a stačí to. 26 Bude možná ICC cap.

Critical Strike Rating: S dostatkem hitu i expertisu přichází na řadu crit. Dosažením tohoto capu docílíte nonstop kritování vašeho autoattacku. Jen nastíním, že z každého kritu má Assa roug +2 Energy (Focused Attacks) a že krit dmg Combat rouga není 200%, ale 220% (Prey on the Weak).

Výpočet: 100% - Glancing - Miss - Dodge,Parry = Crit Cap

Glancing - Je to takový nerf autoattacku, jsou to údery, které nemohou critnout a dávají cca 75% weapon dmg. Proti NPC o 3 levely vyšší, což bossové jsou, se pohybuje okolo 24%.
Miss - S hit capem se pohybuje okolo 10%.
Dodge,Parry - Je s Expertise Capem 0%.

Když dosadíme: 100% - 24% - 10% - 0% = 66%

Na tohle procento se musíte dostat kompletně nabuffovaní, pomůžou vám buffy jako:
Blessing of Kings - Paladin
Gift of the Wild - Druid
Horn of Winter/Strenght of Earth Totem - Death-Knight/Shaman
Rampage - Fury Warrior
Leader of the Pack - Feral Druid
Heart of the Crusader - Retribution Paladin
Scroll of Agility VIII
Elixir of Deadly Strikes

V praxi to vypadá takto (Toravon 25man) :
Obrázek

Sam mór infou for ingliš spíkink pípl

Tipy
Feint - Úžasná věc, co vám narozdíl od ostatních meleeček dovolí stát u bosse, i když castí nějakou nebezpečnou plošku. Redukce AoE dmg o 50% má v PvE své využití.
Co se týče redukce agra, v popisu je napsáno: "lowering your threat by a large amount." no, pod "large amount" si představím minimálně 20%, v současnosti to je buď 0 nebo 2-5 %.

Tricks of the Trade - Přenáší threat z vás na váš cíl, a dává mu i dmg buff, čímž mu v agrování pomáhá ještě víc. Na tuhle abilitu existuje krásný 2p T10 bonus, který místo ubírání 15 energie, přidává 15 energie, v současné době dokonce procuje 2x.

Makro:
#showtooltip Tricks of the Trade
/cast [target=focus] Tricks of the Trade

Tanka dejte do focusu a pokaždé, když vám naběhne CD, to použijte.

Mohli byste také použít [target=targettarget], abyste vždy nastřelili toho, koho má boss zrovna v targetu, ale pokud to použijete ve chvíli, kdy někdo přeagruje nebo se mají měnit tanci, tak vám ten dotyčný zrovna nepoděkuje.

Pokud je v raidu víc rogunů, můžete používat Tricks of the Trade mezi sebou. Je to 15% dmg buff na 6 sec. (bez glyphu) a při vzájemném nastřelení se přenos threatu vynuluje.

Socket bonusy, ano či ne?
Já osobně jsem proti, protože v nejdostupnějším setu tady (T9) se nacházejí sockety modré, tedy k ničemu. To, že jsou pro dpska tyto zdířky nepoužitelné si blizz uvědomil bohužel až u T10 (žádný modrý tam není), jedině v tomto případě bych snahu o bonusy pochopil.

Assassination

Talenty: 51/13/7

Major Glyphy:
-Hunger For Blood
-Mutilate
-Tricks of the Trade
- Fan of Knives – V AoE dmg budete stejně za combatem zaostávat.

Zbraně: 2x dagger; ideálně oba se speed: 1,40

Hlavní body: Musíte si udržovat Hunger for Blood, Slice and Dice, buff z Envenomu a mít co nejdéle Overkill.

Rotace: Garrote->Hunger for Blood->Slice and Dice->Mutilate->Envenom. A dál už jen Mutilate a Envenom. Po každém Envenomu se zvyšuje šance na aplikaci Deadly Poisnu o 15% a Instant Poisnu o 75%, a to až na 6 vteřin, je dobré počkat, až tenhle buff vyprchá, než dáte další Envenom, ale nenechte energii dosáhnout maxima.

Mutilate - Stiskněte 1x nebo 2x dokud nemáte 4 nebo 5 CP.
Envenom - Používejte když máte 4 nebo 5 CP.
Slice and Dice - Kromě počátečního nahození se jeho trvání obnoví na 5 CP dobu každým Envenomem (5/5 Cut to he Chase).
Hunger for Blood - Trvá 1 minutu, takže každých 60 vteřin použijte nějaký bleed efekt (garrote nebo rupture), pokud na bossovi není jiný (Rend, Deep Wounds, Piercing Shots, Rake atd.)
Overkill - Ve stealthu a 20 sec. mimo něj vám zvyšuje regeneraci energie o 30%. Obnovíte ho vanishem. Vanishujte okamžitě jak zmizne overkill, aby vám co nejdřív naběhl CD.

Ze stealthu cheap shotovat je hloupost, protože boss je imuní (nedá vám to ani CP), a lézt mu za záda kvůli ambushi/garrotu může být složité a nepraktické u některých bossů (Thadius,Onyxie apod.) a hlavně byste kvůli AoE dmg tak dlouho ani ve stealthu nevydrželi. Proto se vymyslelo makro:
#showtooltip Vanish
/cast vanish
/cast mutilate

Dávejte si jen pozor na to, abyste měli dostatek energie na mutilate a zbytečně tak netvrdli ve stealthu.

Combat

Talenty: 20/51/0

Major Glyphy:
-Killing Spree
-Sinister Strike
-Fan of Knives
- Tricks of the Trade – Leda pokud by se vyskytli potíže s agrem, ale to by hrozit nemělo.

Jaké zbraně s Combatem používat?
MH: Pomalá
OH: Rychlá (častější proc Combat Potency)
Druh zbraně přirozeně podle vaší specializace, např. já mám Hack and Slash -> MH: Axe, speed 2,60; OH: Axe, speed 1,50.

Jak na to:
CP generator – Sinister Strike
2 - 3 CP Finisher - Slice and Dice
5 CP Finisher – Rupture

Na fígle s dalšíma abilitama časem přijdete samy.

Tenhle bojový systém je velmi živý, takže to není žádná pevná rotace, ale spíš priority systém. Prioritu máte jen jednu a to: Za všech okolností udržet Slice and Dice!

Tipy
Na Fan of Knives a Killing Spree se vyplatí vyměnit rychlou off-handku za pomalou, abyste nepřicházeli o dmg (nezapomínejte mít jed i na této zbrani).

Pokud vám přebývají combo pointy a konec SnD je v nedohlednu a Rupture stále tická, použijte Expose Armor, no a pokud jste toto na bosse už taky použili NEBO tankuje Prot War, tak teprve pak můžete stisknout Evis.

Před použitím Killing Spree se snažte snížit energii, jak to jen půjde. Během KS vám bude hodně procovat Combat Potency a po dohopsání začínáte s jejím maximem.

Macra:
#showtooltip Killing Spree
/equip Wrathful Gladiator's Chopper
/cast Killing Spree
/startattack

Vymění zbraň v off-handu za pomalejší a spustí KS, kvůli dmg (jak doporučuji výše). To /startattack je tam proto, že během KS má normálně pokračovat autoattack, ale zde se tak neděje a tímhle se to napravuje (nedělá to defakto žádný rozdíl, to já jen aby to bylo tip ťop).

#showtooltip Fan of Knives
/equip Wrathful Gladiator's Chopper
/cast Fan of Knives

Opět vymění zbraň v off-handu při FoKu. WF Chopper je přirozeně off-hand, není nutné tam cpát equipslot.

#showtooltip Sinister Strike
/equipslot 17 Lionhead Slasher
/cast Sinister Strike(Rank 12)
/startattack

Přehodí zbraň zpět na rychlou. V tomhle případě už je nutné použít equipslot, protože Lionhead Slasher je one-hand zbraň, takže kdybyste napsali do makra pouze /equip, tak by se automaticky vložil do main-hand.

Energy management
Energie má určitou regeneraci, s talentem Vitality je asi 25 za 3 vteřiny. V boji z ní musíte vytěžit co nejvíc = používat ji tak, aby nikdy nedosáhla maxima (pak se regeneruje pánu Bohu do oken). Při obnovování abilit jako Slice and Dice nebo Rupture, popř. Expose Armor, se vyplatí čekat až do poslední vteřiny, tzn. připravit si combo pointy a 3-5 vteřin před "poslední vteřinou" čekat, pokud by ale hrozilo, že by energie dosáhla maxima, tak to holt obnovíte dřív, nebo snížíte nějak jinak.

Pár slov na závěr
Combat mi přijde rozhodně zábavnější, než dvoutlačítkové Assa, ALE neustále hledat v buffech Slice and Dice a v debuffech Rupture v klasickém blizz UI (+ Cooldowny + DBM + další dění okolo mě) mi přišlo jako mírně nadlidský úkol. Donutilo mě to ke stáhnutí několika addonů, které mým očím ulehčili práci, a najdete je v dalším postu.

Případné dotazy posílejte přes PM.
Naposledy upravil Wey dne 12.březen 2014, 19:47, celkově upraveno 5
Uživatelský avatar
Wey
WOW Znalec
WOW Znalec
 
Příspěvky: 896
Registrován: 28.září 2008, 19:01

Addony, UI

Příspěvekod Wey » 12.říjen 2012, 18:09

Dlouho jsem se snažil udělat jedno univerzální UI na PvP i PvE (abych nemusel pořád něco vypínat a zapínat), ale nakonec mi došlo, že je to blbost. Za ty roky se mi klasické blizz UI dost okoukalo a tak tedy není divu, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Na PvP UI je ukázáno téměř vše, PvE to jen doplňuje.

PvP - http://img259.imageshack.us/img259/711/addonyuipvp.png

PvE - http://img204.imageshack.us/img204/3363/addonyuipve.png

Seznam addonů:

Xperl
Změní kulaté obrázky vás a vašich kamarádů na hranaté obrázky vás a vašich kamarádů. Má samozřejmě mnoho dalších nastavení a proto se v něm ze začátku budete nejspíš ztrácet (defakto mění úplně kompletně celé UI).
Link: http://www.curse.com/addons/wow/xperl#t ... -downloads

Deadly Boss Mods
Velký pomocník v raidech. Upozorňuje vás na to, co se při soubojích s bossy děje (Obsahoval ho Drahyho Program).
Link: http://www.curse.com/addons/wow/deadly- ... -downloads

ForteXorcist
Úžasný addon na raidování, sice bude chvíli trvat, než ho nastavíte tak, aby vám Cooldown Timer neukazoval zbytečnosti jako Heartstone a aby Spell Timer ukazoval jen ty (de)buffy, které chcete, ale výsledek pak stojí za to. Obsahuje vlastní databázi spellů -> nemusíte samy vpisovat úplné názvy spellů, které (ne)chcete vidět (Menu vyvoláte nápisem /fx ).
Link: http://www.curse.com/addons/wow/fortexo ... -downloads

Recount
Měří dmg, heal a další užitečné věci (obsahoval ho Drahyho Program).
Link: http://www.curse.com/addons/wow/recount ... -downloads

Gladius
Zobrazuje užitečné informace o soupeři v arénách, např.: HPčka, Manu, cast bar, časovač CCček, cooldown na trinket. Všechno se dá nastavit.
Link: http://www.curse.com/addons/wow/gladius ... -downloads

Bartender4
Upravuje Action bary, téměř totožný je také Dominos.
Link: http://www.curse.com/addons/wow/bartend ... -downloads

Quartz3
Upravuje Cast bary (obsahoval ho Drahyho Program).
Link: http://www.curse.com/addons/wow/quartz# ... -downloads

Debuff Filter
Z nepřehledné změti buffů a debuffů vyfiltruje jen ty, které chcete vidět, bohužel je do něj musíte celé a správně vepsat, aby se vám zobrazovali (menu vyvoláte nápisem /dfilter).
Link: http://www.curse.com/addons/wow/debuff- ... -downloads

Omen
Měřič threatu (obsahoval ho Drahyho Program).
Link: http://www.curse.com/addons/wow/omen-th ... -downloads


Pozn.: Stahujte pouze verzi 3.3.5 popř. 3.3.0, stačí zalistovat v „Other Downloads“.

Doplňující info:
- /targetenemyplayer macro zajistí, aby vám do targetu nelezly peti, totemy a podobné haraburdí.

- Na té liště, kterou mám normálně schovanou, jsou převážně Finishery bez cooldownu (a na ty opravdu vidět nepotřebuju), dále tam jsou ability, které moc nepoužívám nebo takové, které jsou provázané s některými viditelnými abilitami, tudíž jsou zobrazené i na CD timeru (a bindy nejsou od toho, abych se na ně díval).

- CD timer – lépe se na něm (nečekaně) sledují cooldowny a jelikož mám ty ikony velký jak kráva, tak to vnímám i periferně. Přijde mi to pohodlnější, než hledat konkrétní ability přímo v action barech. Takhle jen mrknu na Timer a pokud tam to, co chci použít není, tak to tam můžu směle přidat.

- Debuff Filter – Ukazuje mi věci jako Icebound Fortitude, Ice Block, Detterence apod. V Xperlu mám buffy malé, takže bych je díky mým ohromným debuffům ani neměl šanci sledovat.

- V PvE mám zapnuté Enemy Nameplates - velice to pomáhá při vypuštěných addech, portálech, vulkánech apod. ( Esc -> Interface -> Names -> Zaškrtněte Enemy Units (vpravo dole))

Uff…
Tak a jsme na konci, už mě nenapadá, co víc sem napsat. Myslím, že je toho víc než dost, tak to stravujte hezky postupně, ať se do toho nezamotáte.

Případné dotazy posílejte přes PM.
Naposledy upravil Wey dne 4.prosinec 2012, 15:33, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Wey
WOW Znalec
WOW Znalec
 
Příspěvky: 896
Registrován: 28.září 2008, 19:01

Re: Rogue - Tipy, triky, makra (2.0)

Příspěvekod Brainiac » 12.říjen 2012, 18:31

Pěkně napsané z praxe, od jedné z best roguny tady. ;-)
Škoda že rogu (a celé wow :D ) moc nehraju, dost dobrých tipů. :-)

brotip: K těm bindům hod i zmenšení UI, pro některé monitory (př.: 1200x800) se hodí mít více místa na obrazovce.

Promin jestli ti ted zablokuju další příspěvky jako edity. :D
btw: uprav si sign pro novější link :-)
Obrázek
The God of BM
Battle.net - BrainiEpic#2574
Steam - BrainiEpic (24/7 online)
BM Hunter Guide
Již na offi - Drak'thul EU - Brainiacka
Uživatelský avatar
Brainiac
WOW Master
WOW Master
 
Příspěvky: 2819
Registrován: 7.červenec 2008, 22:02
Bydliště: Ružový panelák

Re: Rogue - Tipy, triky, makra (2.0)

Příspěvekod Rainmaker » 13.říjen 2012, 09:22

Moc pěknej guide, chválím a modlim se, že seženu rogunu :-D
Jinak možná by stálo za to, aby se tyhle guidy pak přesunuly někam pod menu na nový stránky, co drahy plánuje. Společně s ostatními guidy, co se na forku nacházejí, protože všechny mají vysokou úroveň :)

Btw. jsi první člověk, kterého vidím, že si přebindoval 1-5 jinam :-D (možná je vás víc, ale nereagujte na to, ať tu nemá offtopic)
HEŘÍČKOOOOO & Halford & Danceofdeath
Heaven Sentinels - I'll never forget
Obrázek
EPIC ART!
Uživatelský avatar
Rainmaker
Znám všechny itemy a instance
Znám všechny itemy a instance
 
Příspěvky: 396
Registrován: 1.květen 2010, 16:49


Zpět na Rogue

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron